Endodoncja (leczenie kanałowe)

Nasze usługi

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny

ul. Krakowska 163

32-080 Zabierzów

500 300 524

Endodoncja (leczenie kanałowe)

Leczenie kanałowe jest następstwem szeregu zaniedbań, wynikających z braku należytej higieny. Aby doszło do poważnego rozprzestrzenienia się próchnicy, potrzebny jest między innymi czas. Gdy zniszczeniu ulegnie zewnętrzna warstwa zęba, bakterie przenikają do jego wnętrza, atakując między innymi korzenie. Jedyną skuteczną metodą jest wtedy otworzenie zęba, dokładne oczyszczenie kanałów oraz wykonanie mocnego, estetycznego wypełnienia. Leczenie kanałowe jest jedyną szansą na to, aby ząb normalnie funkcjonował i dalej nam służył.

Choć wielu osobom leczenie kanałowe nieprzyjemnie się kojarzy, w naszej klinice stomatologicznej dysponujemy sprzętem oraz znieczuleniami, które sprawią, że endodoncja będzie bezbolesna.

Bardzo ważne jest dla nas prawidłowe opracowanie kanału. Tylko dokładne wykonanie wszystkich prac sprawi, że w przyszłości nie nastąpi ponowny powrót próchnicy i konieczność ponownego leczenia.

Użycie dobrej jakości wypełnienia sprawi, że ząb będzie dobrze wymodelowany oraz estetyczny. Wypełnienia światłoutwardzalne w naszej klinice objęte są dwuletnią gwarancją.