Profilaktyka

Nasze usługi

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny

ul. Krakowska 163

32-080 Zabierzów

500 300 524

Profilaktyka

Profilaktyka stomatologiczna obejmuje szereg zabiegów, dzięki którym będziemy w stanie utrzymać jamę ustną w należytej higienie. Zdrowe zęby oraz dziąsła sprawią, że będziemy cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz nie będziemy mieli innych dolegliwości zdrowotnych, np. paradontozy.

Musimy sobie uświadomić, że nawet zęby, o które regularnie dbamy w domu, są narażone na różnego rodzaju kłopoty, wśród których możemy wymienić chociażby kamień nazębny. Przyczyną jego powstawania mogą być wady zgryzu, źle wykonane plomby lub protezy, a także nieodpowiednie odżywianie się.

W naszej klinice stomatologicznej wykonujemy zabiegi, które zwiększą nie tylko estetykę zębów, ale przede wszystkim poprawią ich jakość.

Scaling

Jest bardzo dobrą metodą usuwania kamienia nazębnego. Zabieg polega na mechanicznym czyszczeniu zębów przy pomocy skalera ultradźwiękowego. Dzięki niemu jest możliwe skuteczne usunięcie kamienia (również poddziąsłowego), złogów oraz wszelkiego rodzaju przebarwień.

Wykonywanie scalingu ma nie tylko wydźwięk estetyczny, ale również zdrowotny – zapobiega powstawaniu paradontozy i próchnicy.

Usuwanie osadu

Osad usuwamy specjalnymi gumkami, szczotkami, szczotkami jednopeczkowymi za pomocą specjalistycznej pasty usuwajacej osad i polerującej zęby.

Fluoryzacja zębów

Każdego dnia nasze zęby są narażona na kontakt z różnymi substancjami. Niektóre z nich mogą negatywnie wpływać na stan zębów, powodować psucie się szkliwa oraz próchnicę. Oprócz codziennej higieny warto zastosować również zabieg fluoryzacji, czyli pokrycia powierzchni zębów specjalnym preparatem, który wchodzi w interakcję ze szkliwem, wzmacniając jego odporność, np. na kwasy.