Protetyka

Nasze usługi

Kontakt

Gabinet Stomatologiczny

ul. Krakowska 163

32-080 Zabierzów

500 300 524

Protetyka

Leczenie protetyczne musi być połączone z tym stomatologicznym oraz ortodontycznym, wymaga również stosownego przemyślenia oraz harmonogramu. Współczesna technika daje praktycznie nieograniczone możliwości, pozwalające na modelowanie wyglądu jamy ustnej oraz uzupełnienie braków w uzębieniu.

W naszej klinice stomatologicznej zajmujemy się protetyką w pełnym zakresie. Podstawą jest przeprowadzenie rozmowy, określenie istoty problemu, zaproponowanie najlepszego rozwiązania oraz wykonanie prac, które zwiększą poczucie estetyki.

Wykonujemy między innymi:

Mosty protetyczne

Jest to stały rodzaj obudowy protetycznej brakującego zęba lub kilku zębów, które leżą obok siebie. Każdy most protetyczny składa się z filarów oraz przęseł, które są ze sobą połączone. W ten sposób można estetycznie i trwale zlikwidować brak więcej niż jednego zęba.

Korony metaloceramiczne

Są doskonałym sposobem na całkowite przykrycie zniszczonego zęba.

Podbudowa wykonana jest z wysokiej jakości stali stomatologicznej, natomiast warstwę wierzchnią stanowi ceramika. Takie korony stosuje się głównie na odcinkach bocznych oraz przy zębach trzonowych i przedtrzonowych.

Korony cyrkonowe

Są one wykonane w stu procentach z doskonałej jakościowo ceramiki. Idealnie nadają się do umieszczenia w miejscach najbardziej widocznych, np. jako obudowa zębów przednich.

Są bardzo trwałe, estetyczne oraz doskonale przypominają naturalne zęby człowieka.

Wkłady pod korony

Są to specjalne wkłady koronowo-korzeniowe, których podstawowym celem jest wzmocnienie struktury korzenia oraz późniejszej korony. Stosuje się je zwłaszcza w zębach leczonych kanałowo, mogą być wykonane ze stopu złota, tytanu lub cyrkonu.

Protezy szkieletowe

Są wykonywane na indywidualne zamówienie, a ich celem jest estetyczne uzupełnienie częściowych braków z uzębieniu. Są idealnie dopasowane, trwałe, cienkie oraz nie uciskają dziąseł i podniebienia.

Protezy akrylowe częściowe i pełne

Są bardzo popularnymi uzupełnieniami protetycznymi. Protezy częściowe służą uzupełnieniu braku kilku zębów, natomiast te całościowe można wykorzystać przy występowaniu tzw. bezzębia. Oba rodzaje protez nie są montowane na stałe, można je w dowolnym

Wkłady inlay, onlay

Tego rodzaju wkłady koronowe mogą być wykonane np. z porcelany lub stopu złota. Ich zadaniem jest uzupełnienie ubytków w bocznych zębach. Wkłady inlay są stosowane przy mniejszych ubytkach, natomiast onlay służą do uzupełniania większych ubytków. Wykonuje się je w specjalistycznym laboratorium protetycznym.